Godkända Svensk Miljöbas revisorer

Revisorerna nedan uppfyller samtliga krav på revisorer i Svensk Miljöbas kravstandard. De har rätt att revidera och godkänna verksamheter inför att en godkänd utfärdare delar ut Svensk Miljöbas miljödiplom.

Namn E-post Godkänd t.o.m. Reviderar i
Ellinor Avsan, Sustema AB ellinor.avsan@sustema.se 2024-12-31 Hela Sverige
Markus Behr, Örebro kommun markus.behr@orebro.se 2021-06-30 Örebro
Lars Bengtsson 2022-06-30
Hanna Berggren, SEE U Halmstad AB hanna.berggren@seeu.se 2022-06-30 Hela Sverige
Ida Bohman, Järfälla kommun ida.bohman@jarfalla.se 2023-06-30 Stockholms län
*
Josefin Borg, Ramboll Sverige AB josefin.borg@ramboll.se 2024-06-30 Hela Sverige
Charlotta Boweden, Chemgroup AB charlotta@chemgroup.se 2024-06-30 Västra Götaland
Sara Bökmark, Sustema AB sara.bokmark@sustema.se 2021-06-30 Hela Sverige
Sofia Carter, COWI AB socr@cowi.com 2021-06-30 Hela Sverige
Johan Dolva Törnberg, Sustema AB johan.tornberg@sustema.se 2023-06-30 Hela Sverige
Johanna Edestav, Norconsult AB johanna.edestav@norconsult.com 2022-06-30 Hela Sverige
*
Therese Elverstedt, Loxia Group therese.elverstedt@loxiagroup.se 2024-06-30 Mellansverige
Johanna Frej, ViaTellus Miljökonsult johanna.frej@viatellus.se 2022-06-30 Västra Götaland
Ann-Sofie Gustafsson, SamCert AB ann-sofie@samcert.se 2021-12-31 Hela Sverige
Agnes Györk, SamCert AB agnes@samcert.se 2022-12-31 Hela Sverige
*
Elin Haapaniemi, Sustema AB elin.haapaniemi@sustema.se 2023-12-31 Hela Sverige
Madelene Hallberg Johansson, Järfälla kommun madelene.hallberg.johansson@jarfalla.se 2023-12-31 Stockholms län
Karolina Hasselroth, Kamh karolinakamh@gmail.com 2023-06-30 Hela Sverige
Maria Hedqvist, Ecosustain i Kungälv AB maria.hedqvist@ecosustain.se 2024-06-30 Hela Sverige
Eva Hellström, Evheco Verksamhetsutveckling eva.hellstrom@evheco.se 2022-06-30 Syd- och Mellansverige
*
Kristian Hellström, Örebro kommun kristian.hellstrom@orebro.se 2023-12-31 Örebro
Martin Horwitz, Sustema AB martin.horwitz@sustema.se 2024-06-30 Hela Sverige
Joakim Iliste, Miljöstegen i Stockholm joakim.iliste@miljostegen.se 2024-06-30 Hela Sverige
Annika Johansson, Miljöstegen i Stockholm annika.johansson@miljostegen.se 2024-12-31 Hela Sverige
Daniel Johansson, Utvecklamera Jemt AB daniel@utvecklamera.se 2022-12-31 Hela Sverige
*
Jörgen Johansson, Miljöstrategen i Jönköping AB jorgen@miljostrategen.se 2022-06-30 Södra Sverige
Mikael Karlsson Rydberg, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad mikael.rydberg@miljo.goteborg.se 2023-06-30 Göteborgsregionen
Mikael Kihlblom, Sustema AB mikael.kihlblom@sustema.se 2022-12-31 Hela Sverige
Petter Kjellgren, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad petter.kjellgren@miljo.goteborg.se 2021-12-31 Göteborgsregionen
Nadia Kretschmann, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad nadia.kretschmann@miljo.goteborg.se 2021-12-31 Göteborgsregionen
*
Johan Larsson, Miljödiplom Syd johan@miljodiplomsyd.se 2022-12-31 Södra Sverige
Leif Larsson, Rambo AB leif.larsson@rambo.se 2021-06-30 Västra Götaland
Christina Levin, Yggdrasil Miljömanagement AB christina.levin@yggdrasilmiljo.se 2024-06-30 Stockholm, Uppland, Sörmland
Eva Lingwall, Wermeln Event eva@wermelnevent.se 2023-06-30
Elin Lundin, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad elin.lundin@miljo.goteborg.se 2021-12-31 Göteborgsregionen
*
Björn Malmhagen, Miljödiplom Syd bjorn.malmhagen@esam.se 2023-06-30 Hela Sverige
Emelie Nilsson, Utvecklamera Jemt AB emelie@utvecklamerajemt.se 2022-12-31
Hanna Norrman Andersson, SEE U Halmstad hanna.norrman@seeu.se 2021-12-31 Hela Sverige
Amanda Näsström, Örebro kommun amanda.nasstrom@orebro.se 2022-12-31 Örebro
Barbro Olander, B. O. Miljö och kvalitet bomiljo@bahnhof.se 2022-06-30 Hela Sverige
Ida Olofsson, Öbergs miljö- & kvalitetskonsult AB ida@obergskonsult.se 2023-12-31 Hela Sverige
*
Sara Olsson, Järfälla kommun sara.olsson@jarfalla.se 2021-12-31 Stockholms län
Susanne Olsson, Struktur HB strukturhb@strukturhb.se 2022-06-30 Göteborgsregionen
Fredrik Otterdahl, Legacy AB fredrik@legacyab.se 2023-12-31 Hela Sverige
Jens Ottosson, Miljöstrategen i Jönköping AB jens@miljostrategen.se 2021-12-31 Södra Sverige
Angelica Persson, Miljödiplom Syd angelica@miljodiplomsyd.se 2022-12-31 Hela Sverige
*
Kjell Philipson, Eskilstuna Energi & Miljö AB kjell.philipson@esem.se 2022-12-31 Mälardalen
Sara Porseryd, Järfälla kommun sara.porseryd@jarfalla.se 2023-06-30 Järfälla kommun
Anna-Lena Sjölund, Miljökompassen AB annalena@miljokompassen.se 2024-06-30 Hela Sverige
Jaqueline Rydberg, Örebro kommun jaqueline.rydberg@orebro.se 2023-06-30 Örebro
Susanna Thörn, Eskilstuna Energi & Miljö AB susanna.thorn@esem.se 2021-12-31 Mälardalen
*
Anna-Karin Wengsevik, Eskilstuna Energi & Miljö AB anna-karin.wengsevik@esem.se 2023-06-30 Mälardalen
Erica Westlund, Ramboll Sverige AB erica.westlund@ramboll.se 2022-06-30 Hela Sverige
Sophie Zakardissnehf, Miljöstegen i Stockholm sophie.zakardissnehf@miljostegen.se 2024-06-30 Hela Sverige
Kajsa Öberg, Järfälla kommun 2021-06-30 Stockholms län
Max Öberg, DEKRA Industrial AB max.oberg@dekra.com 2021-12-31 Hela Sverige
*
Uppdaterad 2021-05-31